Sosyal Kelime projesi

Sosyal Kelime zaman buldukça geliştirdiğim bir online eğitim uygulaması.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Öğrendiğin veya öğrenmek istediğin kelimeleri, deyimleri sisteme kaydediyorsun. Müsait olduğun zamanlarda Kelime Kartları bölümüne girerek pratik yapıyorsun.

Sınav bölümü ise soruya -diğer uygulamaların aksine- çoktan seçmeli yerine yazarak cevap vermeni istiyor. Bu koşulun öğrenme sürecine pozitif katkı sağladığını düşünüyorum.

Şu an Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerini kapsayan -kendine özel- kelime ve deyim kütüphaneleri oluşturabilirsin. Hatta bu bilgileri diğer kullanıcılarla da paylaşarak öğrenim ve gelişim süreçlerine katkıda bulunabilirsin.

Peki Sosyallik Nerede?

  1. Kelime ve Deyimleri paylaşabiliyor olmak uygulama üzerinde sosyalleşebilmenin ilk adımı.
  2. Eklediğin içeriğin doğruluğu diğer kullanıcılar tarafından oylanabiliyor.
  3. Eklediğin içeriğe yorum alabiliyorsun.
  4. Sınav bölümü oyunla eğitim anlamında üzerinde çalıştığım bir modül. Performansına göre bir başarı puanı oluşuyor. Ve diğer kullanıcılarla ufak bir yarışma içerisine girebiliyorsun.

Bir diğer avantaj ise kelime defterini / notlarını gittiğin her yere götürmene gerek kalmıyor. Bilgiler sunucu üzerinde saklandığı için uygulamayı açarak sisteme giriş yapman yeterli. Kaldığın yerden devam edebilirsin 🙂

Uygulamaya http://www.sosyalkelime.com adresinden erişebilirsin. Eğer Android kullanıyorsan Google Play Store‘dan app’i yükleyebilirsin.

Sosyal Kelime Mobile First projesi olduğu için akıllı telefon, tablet vb. gibi cihazlardan kullanmanı tavsiye ederim.